Sponsor oficial al
O tânără, în vârstă de 18 ani, din comuna Unirea a fost reținută de polițiști, joi, după ce a fost prinsă la volan fără permis.
Potrivit informațiilor din anchetă, în dimineața zilei de 26 martie, în jurul orei 10.45, polițiștii au oprit un autoturism care circula pe DJ 561A, în localitatea Unirea.
La volan se afla tânăra de 18 ani, iar verificările au arătat că aceasta nu deține permis de conducere pentru nicio categorie.
Sub coordonarea procurorului de caz de la Parchetul de pe lângă Judecătoria Calafat, polițiștii au întocmit dosar penal și au dispus reținerea tinerei pentru 24 de ore. Aceasta a fost dusă în Centrul de Reținere și Arestare Preventivă al IPJ Dolj.
Astzăi, tânăra urmează să fie prezentată procurorilor din Calafat, care vor decide dacă se impune o măsură preventivă, spune purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj, Andreea Mateescu.
Distribuie articolul:
Alte articole
Topul țărilor ale căror echipe au câștigat cele mai multe trofee Champions League - Spania conduce detașat
- de editie.ro
- 13 Noiembrie 2025
Incendiu într-o școală din Drobeta-Turnu Severin
- de editie.ro
- 27 Februarie 2026
Protest al minerilor de la Complexul Energetic Oltenia
- de editie.ro
- 16 Martie 2026
Regina șahului mehedințean
- de Stoichița Dumitru
- 2 Februarie 2026
Dar despre FRF nu ne povestește nimic Recorder?
- de Răzvan Ioan Boanchiș
- 11 Decembrie 2025
Ministrul Finanțelor participă la reuniunea ECOFIN de la Bruxelles
- de Florin Bâcu
- 11 Decembrie 2025

