Sponsor oficial al
Educaţie
Elevii s-ar putea întoarce la școală la sfârșirul lunii martie-începutul lunii aprilie anul viitor, a menționat, duminică, medicul care coordonează campania de vaccinare, Valeriu Gheorghiță, preconizând că în acea perioadă se va termina vaccinarea populației din grupele de risc.
„Cred că la sfârșit de aprilie, sfârșit de martie - început de aprilie. Cam asta este perioada în care noi estimăm începerea vaccinării în etapa a treia, deci atunci vom fi terminat deja etapa a doua de vaccinare, adresată persoanelor populației vulnerabile și cea a categoriilor de persoane care deservesc activități esențiale”, a spus col. dr. Gheorghiță, într-o intervenție la Digi 24.
Elevii din întreaga țară fac ore online, în prezent, din cauza pandemiei de coronavirus.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Naționala de baschet a României, în izolare, în Spania, după ce un jucător a fost depistat cu Covid
- de editie.ro
- 25 Noiembrie 2020
#SărbătorileAuGust. Negresă - Căciulița lui Moș Crăciun
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020


