Sponsor oficial al
Ministrul Finanțelor, Alexandru Nazare, susține că reforma ANAF este pe un trend bun. Totuși, el avertizează că schimbarea nu are cum să se producă peste noapte și că problemele legate de evaziune sunt foarte mari și cronice.

Ministrul Finanțelor a explicat că schimbarea de atitudine de la ANAF are legătură cu „voința” oferind exemplul soft-ului care nu a folosit mult timp.
„Este vorba despre voință ... când ai un soft performant (...) și îl ții sub cheie și nu-l folosești nu înseamnă că nu merge instituția (...) în acel moment nu era voința necesară”, a explicat Alexandru Nazare, sâmbătă, la Digi 24.
„Acum softul funcționează”, a mai spus Nazare adăugând că „schimbarea nu are cum să se producă peste noapte” deoarece instituția are prea multe probleme.
Totuși, reforma este pe un trend bun și în prezent softul arată circa 3.000 de alerte, a transmis ministrul de Finanțe.
„Problemele legate de evaziune sunt foarte mari și cronice”, a fost concluzia ministrului de Finanțe.
(sursa: Mediafax)
Distribuie articolul:
Alte articole
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Craiova va găzdui, în premieră, un meci de Cupa Davis
- de Octavia Hantea
- 28 August 2024
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022

