Sponsor oficial al
Mircea Bornescu îi ține pumnii strânși lui FCU înainte de meciul cu CSU.
Duminică, cu începere de la ora 20:45 Fotbal Club Universitatea va întâlni cealaltă echipă din Bănie în ultima etapă a sezonului regular. Ediție.Specială a stat de vorbă cu Mircea Bornescu, iar fostul portar al Universității Craiova ne-a mărturisit că le va ține pumnii strânși pentru acest meci jucătorilor lui Nicolo Napoli.
„În mod sigur o să fie un meci frumos între cele două formații și sunt convins că locurile din clasament nu vor conta într-o astfel de partidă a orgoliilor. Nu ascund faptul că voi ține cu FCU în acest meci, deoarece nu am cum să mă dezic de echipa la care eu am jucat și de oamenii cu care eu am lucrat, atât ca fotbalist cât și în conducere. Nu am cum să mă dezic eu nici de suporterii acestei echipe și de Peluza Sud 97. Acești suporteri minunați pe mine m-au respectat, iar eu îi respect și acum la fel de mult.
Mă bucur că Florin Costea a fost readus la FCU, deoarece este bine că foștii fotbaliști ai acestei echipe au acum șansa să lucreze în clubul pentru care au ei jucat și l-au iubit. Ce părere am de portarii lui FCU? Am urmărit cu atenție evoluțiile lui Popa și Gurău din acest campionat și este evident că numărul de goluri primit este destul de mare, dar vreau să știți că ei sunt doi portari buni. Însă, contează ca în meciuri să te mai ajute și să te protejeze și apărarea din fața ta.
Mă bucur pentru revenirea în poartă a lui Popică. Pe el îl știu foarte bine și sper să își fi recăpătat încrederea în forțele proprii și sunt sigur că și-a îmbunătățit și concentrarea. Popică e un portar extrem de talentat, cu reflexe foarte bune și sunt convins că el poate să ajungă unul dintre portarii foarte buni ai primei noastre ligi. Am încredere că ușor, ușor el își va recăpăta forma bună cu care el ne obișnuise în trecut. Am încredere și în Bauza, iar el este într-o revenire de formă după accidentare. Bauza este unul dintre cei mai buni jucători din Superliga. Îmi place de la FCU și Achim. El aduce așa în joc cu Dorel Stoica. Am încredere că FCU o să facă un meci bun cu CSU. Le doresc tuturor băieților multă baftă în acest meci", a spus Bornescu.
Distribuie articolul:
Alte articole
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020



