Sponsor oficial al
Deputatul PNL Nicolae Giugea, despre ultimele evenimente politice:
Nicolae Giugea: „Am depus jurământul în calitate de deputat. Al doilea mandat începe sub auspicii bune. Având o majoritate de dreapta în Parlament și un guvern orientat spre dezvoltarea și modernizarea țării, sunt sigur că îmi voi putea pune în aplicare proiectele pentru care lupt de când am întrat în Parlament.
Colegii din PNL m-au ales vicelider al grupului liberal din Camera Deputaților. Le mulțumesc pentru încredere şi voi face tot ce depinde de mine pentru ca proiectele PNL să fie promovate în Parlament. (...)
Ludovic Orban este președintele Camerei Deputaților. El a obţinut 179 de voturi, faţă de 110 obţinute de candidatul PSD.
Numărătoarea voturilor s-a încheiat azi noapte, la ora 2:30. Este momentul care marchează constituirea coaliției de dreapta şi intrarea PSD în opoziţie.
Vor urma pași importanţi - constituirea Guvernului, investirea lui etc. De azi noapte, România este condusă de o coaliţie care şi-a asumat, în mod deschis, dezvoltarea şi modernizarea ţării”.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Naționala de baschet a României, în izolare, în Spania, după ce un jucător a fost depistat cu Covid
- de editie.ro
- 25 Noiembrie 2020
#SărbătorileAuGust. Negresă - Căciulița lui Moș Crăciun
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020


