Sponsor oficial al
Bradley Diallo a avut un an plin de accidentări la FC Universitatea Craiova.
2021 a fost un an cu ghinion pentru Bradley Diallo. Începutul de an i-a adus o ruptură musculară chiar sub mandatul lui Ovidiu Stângă în Liga 2, atunci când fundașul central al Științei s-a accidentat în minutul 76 al partidei de la Chiajna, iar apoi a fost schimbat. Verdictul medicilor? Ruptură musculară, deși se spera doar la o contractură, iar francezul a fost ulterior câteva luni indisponibil.
După ce și-a revenit în cantonamentul din Slovenia sub comanda lui Mutu, ulterior s-a sperat că Diallo a scăpat de ghinion, dar lucrurile nu au stat deloc așa, iar fundașul Știnței a tot avut probleme medicale și în lunile ce au urmat. Acum francezul revenise în primul „11„ în meciul cu Rapid tot după o accidetare, dar a rezistat pe gazon doar 52 de minute, iar Stoican l-a schimbat cu Gajic.
Ediție.ro vă informează că accidentarea lui Diallo a recidivat, iar acum acesta suspect din nou de o ruptură musculară. În cursul zilei de miercuri sau joi, Diallo o să fie trimis la un nou consult medical pentru a afla cât de gravă este recidiva.
Distribuie articolul:
Alte articole
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Naționala de baschet a României, în izolare, în Spania, după ce un jucător a fost depistat cu Covid
- de editie.ro
- 25 Noiembrie 2020
Cristina Neagu și Jovanka Radičević în mijlocul unui conflict provocat de presa muntenegreană
- de editie.ro
- 26 Martie 2021


