Sponsor oficial al
Eugen Trică dorește o altă atitudine pe teren din partea elevilor săi în meciul cu Voluntari.
Eugen Trică a fost și este un învingător. Așa a fost ca fotbalist, dar așa este și ca antrenor, indiferent de echipa unde activează. „Jose" a dat totul pentru locul de muncă unde a fost și același lucru își dorește acum și din partea elevilor săi. Dăruire până la sacrifciu, la antrenamente și pe teren, la meciurile Universității.
„Ne așteaptă un joc greu, iar poziția din clasament a celor de la Voluntari nu este o surpriză pentru mine. Tamaș, 38 de ani și Nemec, 36 de ani joacă foarte bine. Am văzut că Nemec a început să fie din ce în ce mai mobil pe teren pe faza de construcție. Voluntari este o echipă care construiește, pune mingea jos și joacă fotbal. Am văzut că și mijlocașii lor marchează câte șase -șapte goluri. Mă refer la Rață și la Ion Gheorghe.
Referitor la noi, băieții se implică sută la sută la antrenamentele cu mingea și la cele fizice, dar nu este de ajuns. În momentul în care intri pe teren eu vreau 200 la sută. Nu am câștigat cu Dinamo, deoarece nu am dat tot pe teren, iar eu vreau să se dea totul pe teren. Au fost jucători care până acum s-au menajat, iar eu acest lucru nu l-am înțeles. Vreau altă atitudine cu Voluntari. Ăsta nu este jocul pe care eu, conducerea și suporterii ni-l dorim. Le cer mult mai mult băieților mei deoarece am văzut la antrenamente că au valoare și potențial. Dacă nu vedeam că pot, nu le ceream acest lucru. Nu îmi convine situația și vreau să ieșim cât mai repede din subsolul clasamentului", au sunat câteva dintre declarațiile pe care Eugen Trică le-a făcut la conferința de presă.
Distribuie articolul:
Alte articole
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Cristina Neagu și Jovanka Radičević în mijlocul unui conflict provocat de presa muntenegreană
- de editie.ro
- 26 Martie 2021
EXCLUSIV. Adi Mutu a oprit 20 de jucători în lot pentru meciul cu Clinceni. Cine sunt aceștia!
- de Octavia Hantea
- 6 August 2021


