Sponsor oficial al
FC Universitatea Craiova a intrat pe ultima sută de metri cu pregătirea meciului împotriva ocupantei locului 3, Metaloglobus.
Jucătorii Științei au, în acest moment, nevoie să fie încurajați de tot suporterii lui FC Universitatea Craiova, tinând cont că jocul nu le mai merge în ultima perioadă, iar Știința nu a mai câștigat de patru meciuri. Dar chiar și așa, alb-albaștrii sunt deciși să strângă rândurile și să învingă marți Metaloglobus.
Ediție.ro vă anunță că Dan Vasilică a decis componența lotului de 20 de jucători pentru partida cu Metaloglobus, iar Marian Anghelina a rămas din nou în afara lotului. Zimța, Cacheiro și Zanfir nu au prins nici ei lotul, iar Cristea și Gâț sunt în continuare accidentați. Însă este de așteptat ca argentinianul Cacheiro să prindă lotul pentru meciul din Cupa României cu ASU Poli.
PORTARI: Popa, Taborda
FUNDAȘI: Negru, Paramatti, Diallo, Diakite, Gugu, Huyghebaert, Cristiu
MIJLOCAȘI: Raicea, Albu, Baeeten, Pop, Blidar, Stoenac, Vali Munteanu
ATACANȚI: Bălan, Compagno, Ciolacu, Răducanu
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
SCM U Craiova s-a calificat la turneul Final 8 al Cupei României la baschet masculin
- de Mihalea Adriana
- 11 Noiembrie 2020
Baschetbaliștii craioveni au punctat victoria în fața CSA Steaua Bucureşti
- de Mihalea Adriana
- 10 Noiembrie 2020


