Sponsor oficial al
Agenţia Judeţeana pentru Ocuparea Forţei de Muncă Dolj organizează în data de 24 aprilie 2015 Bursa Generală a Locurilor de Muncă, eveniment care se va desfăşură la sediul Casei de Cultură a Studenţilor din Craiova începând cu ora 9.00.
Bursa Generală a Locurilor de Muncă reprezintă o oportunitate pentru toţi solicitanţii de locuri de muncă interesaţi de a cunoaşte mai bine piaţa muncii, ofertele de locuri de muncă, pentru a putea astfel să aleagă un loc de muncă, conform pregătirii lor profesionale, sau în ultimă instanţă să se (re) orienteze profesional spre ocupaţii cu posibilităţi mai mari de angajare pe termen mediu şi lung.
Agenţii economici care vor participa la această acţiune vor avea prilejul să-şi recruteze personalul direct, fără intermediari, în funcţie de cerinţele concrete ale locului de muncă pe care îl oferă.
Angajatorii care dispun de locuri de muncă vacante şi sunt interesaţi să participe la Bursa Generală a Locurilor de Muncă pot depune situaţia privind locurile de muncă vacante ce vor fi oferite în cadrul bursei la sediul Agenţiei Locale Craiova, str. Eugeniu Carada , nr. 13A sau le pot transmite atât pe adresa de email a instituţiei: ajofm@dj.anofm.ro , cât şi pe fax (0351/401.557).
Distribuie articolul:
“Leuţii” au bătut Fortuna
20 Aprilie 2015Alte articole
Mădălin Voicu vine la Întâlnirile SpectActor
- de
- 17 Aprilie 2015
Opera Română Craiova vă invită La Calul Bălan
- de
- 17 Aprilie 2015
Corupţie la Primăria Craiova II
- de
- 15 Aprilie 2015
Doljenii au dat buzna în farmacii
- de
- 16 Aprilie 2015
68 de ani de existenţă a Filarmonicii de Stat “Oltenia” Craiova
- de
- 16 Aprilie 2015
Nemulţumiţi de proiectul de lege iniţiat de Bănicioiu
- de
- 16 Aprilie 2015
Şcoala Altfel!
- de
- 15 Aprilie 2015
Invadaţi de şerpi
- de
- 15 Aprilie 2015
Deputaţii au luat act de încetarea mandatului lui Neţoiu
- de
- 15 Aprilie 2015

