Sponsor oficial al
Un bărbat de 38 de ani din comuna Bâlteni, județul Gorj, a fost găsit mort, joi, într-un canal. Polițiștii fac cercetări într-un dosar penal deschis pentru ucidere din culpă.
Polițiștii din Rovinari au fost sesizați, joi, prin apel la 112, de un cetățean din comuna Bâlteni, cu privire la faptul că un bărbat este căzut într-un canal și nu prezintă semne vitale.
La fața locului s-a deplasat un echipaj de ambulanță, care a declarat decesul bărbatului.
„În urma verificărilor efectuate de polițiștii ajunși la fața locului, a reieșit faptul că, în noaptea trecută, bărbatul, în vârstă de 38 de ani, din comuna Bâlteni, sat Peșteana Jiu, ar fi căzut într-un cămin ce permite accesul la o conductă de gaze”, transmite IPJ Gorj.
Corpul bărbatului a fost transportat la Serviciul de Medicină Legală Gorj pentru efectuarea necropsiei, în vederea stabilirii cauzei decesului.
Polițiștii au întocmit un dosar de cercetare penală sub aspectul săvârșirii infracțiunii de ucidere din culpă.
Distribuie articolul:
Alte articole
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022


