Sponsor oficial al
Educaţie
Elevii doljeni care au obținut media 10 la cele două examene din vară, Evaluarea Națională și Bacalaureatul, vor fi recompensați financiar de către autoritățile județene.

Potrivit președintelui CJ Dolj, fiecare elev va primi suma de 2.500 de lei.
„În ședința de plen a Consiliului Județean Dolj, din această lună, voi propune consilierilor județeni să aprobe un protocol de colaborare cu Inspectoratul Școlar Județean Dolj prin care să putem să premiem elevii cu media 10 la cele două sesiuni de examene din această vară. Premiul fiecărui elev va fi în cuantum de 2.500 de lei”, a menționat Cosmin Vasile, președinte CJ Dolj.
La Evaluarea Națională, înainte de contestații, au fost patru medii de 10, iar la Bacalaureat, șapte candidați au obținut medie maximă.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Naționala de baschet a României, în izolare, în Spania, după ce un jucător a fost depistat cu Covid
- de editie.ro
- 25 Noiembrie 2020

