Sponsor oficial al
Aproximativ 950 de kilograme de articole pirotehnice au fost ridicate de poliţişti, marţi, în urma unor percheziţii desfăşurate în localitatea Stoicăneşti din judeţul Olt.

Potrivit IPJ Olt, marţi dimineaţă, polițiști din cadrul Serviciului Arme, Explozivi și Substanțe Periculoase din cadrul Inspectoratului de Poliție Județean Olt au efectuat 2 percheziții domiciliare, în localitatea Stoicănești, județul Olt, pentru documentarea activității a doi bărbați, din localitate, bănuiți de comiterea infracțiunii de efectuarea de operațiuni cu articole pirotehnice, fără drept.
În urma perchezițiilor efectuate, poliţiştii au descoperit cantitatea de aproximativ 950 de kilograme de articole pirotehnice, deținute fără drept, în vederea comercializării, care a fost ridicată pentru continuarea cercetărilor.
„Cercetările sunt continuate sub aspectul săvârşirii infracțiunii de efectuarea de operațiuni cu articole pirotehnice, fără drept, urmând ca la finalizarea acestora, să fie propusă soluție legală prin unitatea de parchet competentă”, transmite IPJ Olt.
Percheziţiile au fost desfăşurate cu sprijinul luptătorilor din cadrul Serviciului pentru Acţiuni Speciale Olt.
Distribuie articolul:
Cod galben de viscol în Gorj și Vâlcea
28 Ianuarie 2022Alte articole
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
#SărbătorileAuGust. Negresă - Căciulița lui Moș Crăciun
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020

