Sponsor oficial al
De altfel Paraschiv a fost singurul candidat pentru funcţia de preşedinte al Asociaţei Judeţene de Fotbal Mehedinţi, mandat pe care îl deţine din 2000. Şi Răzvan Galbenu a fost confirmat vicepreşedinte, post pe care îl ocupă din 2008. Dan Şurlău (CS Strehaia) şi Jan Moşneanu (Silvamos Severin) au fost aleşi ca reprezentanţi ai echipelor de Liga a IV-a, respectiv a V-a, în Biroul Executiv al AJF, în timp va Florin Teodorescu (Frontiera Severin) va reprezenta interesele cluburilor de copii şi juniori. În componenţa AJF Mehedinţi va rămâne şi Louis Moisescu, tot ca preşedintele al Comisiei Judeţene de Arbitri.
Pentru următorii patru ani mi-am propus creşterea numărului de echipe şi, cu sprijulul consiliilor locale, modernizarea tuturor bazelor sportive. Oricum, numărul lor e în prezent mult mai mare faţă de sezoanele anterioare”, a spus Paraschiv. În prezent, la nivel de seniori, Mehedinţiul are 30 de echipe, 14 în Liga a IV-a şi 16 în Liga a V-a. “ Sper ca în noul mandat să reuşesc să atrag fonduri europene pentru activitatea fotbalistică din judeţ.
A spus şi Galbenu
Tot în cadrul Adunării Generale a AJF nu s-a aprobat solicitarea primarului din comuna Gruia, Alexandru Nedelcu, care propusese în urmă cu o lună, la tragerea la sorţi a calendarului competiţional, ca echipele de Liga a IV-a să joace cu doi jucători sub 21 de ani în teren. Primarul Stelian Stăncioiu, preşedinte-antrenor şi jucător la campioana Recolta Dănceu, a fost principalul contestatar, iar acum a fost susţinut de reprezentanţii mai multor cluburi. De altfel, media de vârstă a Dănceului la meciul de baraj pentru promovarea în Liga a III-a, pierdut cu un neverosimil 2-9, a fost de aproape 35 de ani!
Distribuie articolul:
Turneul «Ion Constantinescu», la a patra ediţie
20 Septembrie 2013Alte articole
CSU CRAIOVA VA FI EXCLUSĂ DIN COMPETIŢIA FOTBALISTICĂ
- de
- 21 Septembrie 2013
Probleme interminabile în cartierul Brestei de la periferia Craiovei
- de
- 16 Septembrie 2013
OLGUTA, FAPTE GRAVE DE CORUPTIE
- de
- 15 Septembrie 2013
317 hectare de luciu de apă, plimbaţi de la Ana la Caiafa
- de
- 13 Septembrie 2013
Primăria Craiova, acuzată că a dat mită FRF
- de
- 13 Septembrie 2013
Olguţa Vasilescu şi Adrian Andrici, atac mafiot la adresa Universităţii Craiova
- de
- 11 Septembrie 2013
Sâmbătă seară ne «romanizăm» în familie
- de
- 10 Septembrie 2013
Olguţa Vasilescu spune că e ascultată, SRI o contrazice
- de
- 6 Septembrie 2013
În centrul Craiovei, excremente umane ca într-un WC de gară
- de
- 3 Septembrie 2013
«Ruşine, USL!»
- de
- 2 Septembrie 2013

