Sponsor oficial al
Începând de astăzi, pacienții internați în spitalele din România, precum și aparținătorii acestora, pot transmite sesizări legate de calitatea mâncării direct pe site-ul Ministerului Sănătății.
Anunțul a fost făcut de către ministrul Sănătății, Alexandru Rogobete, printr-o postare pe rețelele sociale. Oficialul a precizat că noul sistem permite inclusiv atașarea de fotografii cu porțiile primite în unitățile medicale.
„Este un pas important pentru transparență și îmbunătățirea condițiilor din spitale”, a transmis Rogobete pe pagina sa de Facebook.
Măsura vine în contextul nemulțumirilor frecvente exprimate de pacienți privind calitatea alimentației din spitalele publice.
Platforma lansată de Ministerul Sănătății are scopul de a colecta feedback-ul în timp real și de a permite intervenții punctuale, acolo unde este cazul.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024

