Sponsor oficial al
Elevii târgujieni care au obținut media 10 la Evaluarea Națională și Bacalaureat vor primi câte 10.000 de lei din partea Primăriei Târgu Jiu pentru performanța realizată.
Potrivit edilului Marcel Romanescu, sunt 11 elevi care vor primi acești bani.
„Au fost și foarte multe rezultate apropiate de media maximă, ceea ce arată că avem elevi foarte bine pregătiți. Ca în fiecare an, îi vom premia pe cei care au obținut media 10 cu câte 10.000 lei, aceasta fiind nu doar o recunoaștere a eforturilor depuse de copii ci și o modalitate prin care încurajăm performanța în educație. Merită felicitările noastre și cadrele didactice care au pregătit acești copii minunați și reamintesc, pe această cale, că vom continua investițiile în învățământ pentru că ne dorim un sistem educațional performant, cu unități școlare moderne, dotate cu tot ceea ce le este necesar pentru a pregătirea copiilor noștri”, a anunțat Romanescu.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Naționala de baschet a României, în izolare, în Spania, după ce un jucător a fost depistat cu Covid
- de editie.ro
- 25 Noiembrie 2020


