Sponsor oficial al
Un elev de 18 ani al Grupului Şcolar CFR Craiova a rămas închis în vestiarul din camera de cămin pe care o ocupă, pentru că a vrut să chiulească de la ore. Incidentul s-a petrecut marţi dimineaţă, iar tânărul a sunat la 112 când nu s-a mai putut mişca. Poliţiştii ajunşi la faţa locului au găsit vestiarul închis cu lacătul, pe dinafară, pentru că pedagogul de serviciu nu a ştiut că tânărul se ascunsese tocmai acolo
Reprezentanţii IPJ Dolj au fost sunaţi, marţi dimineaţă, prin 112, de un tânăr de 18 ani, elev în clasa a XI-a la Grupul Şcolar CFR Craiova, Daniel Dinescu, că a rămas blocat într-un vestiar şi are nevoie de ajutor, pentru că nu se poate mişca.
La faţa locului au ajuns poliţişti de la Secţia 4 Craiova, care l-au găsit pe tânăr chircit în vestiarul închis cu lacătul pe dinafară. S-a stabilit că tânărul a vrut să chiulească de la orele de curs, a rămas ascuns în camera de cămin pe care o ocupă, însă, la un moment dat a auzit zgomot pe hol. Ştia că trebuie să vină pedagogul de servici în control prin camere, aşa că, încercând să nu fie găsit, s-a ascuns în vestiar.
Doamna pedagog a intrat în cameră, a văzut lacătul vestiarului pe pat, s-a gândit că este mai sigur să-l închidă, apoi a plecat.
Poliţiştii l-au scos pe elev din vestiar, însă, din punctul nostru de vedere, nu este vorba despre o faptă care să cadă sub incidenţa legii. A fost anunţată conducerea unităţii de învăţământ cu privire la cele petrecute, urmând să se ia măsurile necesare.
Comisarul-şef Adrian Căpraru, purtătorul de cuvânt al IPJ Dolj
Distribuie articolul:
Alte articole
Parazit descoperit în macroul congelat
- de
- 7 Martie 2013
Un oltean în fruntea DNA
- de
- 7 Martie 2013
Suprateranul amputează bugetul de investiţii
- de
- 6 Martie 2013
Focar de infecţie pe strada Geniştilor
- de
- 5 Martie 2013
Raid româno-britanic la traficanţii de persoane
- de
- 5 Martie 2013
VIDEO / Toaleta tip capelă
- de
- 5 Martie 2013
VIDEO / «Am văzut la tati şi la mami cum făceau ei»
- de
- 5 Martie 2013
Şi-a însuşit 3,5 miliarde de lei vechi din fondul asociaţiei
- de
- 27 Februarie 2013
Sentinţă indulgentă pentru fiul ex-şefului IJPF Dolj
- de
- 25 Februarie 2013
Comisarul-şef Sâma, 3 ani de închisoare cu executare
- de
- 24 Februarie 2013

