Sponsor oficial al
Locuitorii din sudul Banatului, Oltenia, nord-vestul Munteniei și sud-vestul Transilvaniei sunt avertizați să se pregătească pentru o zi cu temperaturi ridicate.

Administrația Națională de Meteorologie a emis o atenționare meteorologică Cod Galben de caniculă și temperaturi ridicate, valabilă luni, 23 iunie, între orele 12:00 și 21:00.
Potrivit meteorologilor, valorile termice vor atinge maxime de 34 până la 36 de grade Celsius, depășind media obișnuită a perioadei. Fenomenul va fi resimțit cu precădere în zonele menționate, unde disconfortul termic ar putea deveni accentuat, în special în orele de vârf ale zilei.
Specialiștii recomandă populației să evite expunerea prelungită la soare, să consume lichide și să evite activitățile fizice intense în aer liber în timpul după-amiezii. De asemenea, este indicat ca persoanele vârstnice, copiii și cei cu afecțiuni cronice să fie protejați suplimentar.
Distribuie articolul:
Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024

