Sponsor oficial al
Primăria Municipiului Craiova anunţă că, pentru desfășurarea activităților privind preluarea buletinelor de vot de la secţiile de votare, ce vor avea loc cu ocazia organizării alegerilor prezidențiale - turul I, vor fi instituite restricții de circulație pe mai multe sectoare de drum.
Astfel, vor fi următoarele restricții:
- începând cu data de 24 noiembrie 2024, ora 22.00 până la data de 25 noiembrie, ora 06.00, se va restricționa circulaţia rutieră pe str. Amaradia, tronsonul de drum cuprins între intersecția cu str. Doljului, și bld. Dacia.

- în data de 25 noiembrie, intervalul orar 06.00- 18.00 se va restricționa circulația rutieră pe o singură bandă de circulație aferentă străzii Amaradia, tronsonul de drum cuprins între intersecția cu str. Făgăraș și aleea de acces la blocul D1, sensul de mers către str. Doljului.
Traficul rutier, în zonele şi perioadele menţionate, va fi deviat pe arterele adiacente.
„Accesul în zonele restricţionate va fi permis pentru autovehiculele cu regim de circulaţie prioritară, pentru riveranii care nu au alt acces către proprietate, precum și pentru vehiculele care transportă persoane cu dizabilități”, spun reprezentanții Primăriei Craiovei.
Distribuie articolul:
Cel mai „vandabil” candidat pe ultimul loc
21 Noiembrie 2024Alte articole
CRAIOVIȚA PARADISE - CRAIOVA, dezvoltare urbanistică fără precedent
- de Advertorial
- 3 Decembrie 2019
Sfârșit proiect "Extinderea activității companiei BLACKWATER MEDIA SRL"
- de editie.ro
- 19 Decembrie 2019
#SărbătorileAuGust. Bulgărași de zăpadă
- de Ionescu Roxana
- 11 Decembrie 2020
Grecul Michalis Kakiouzis va antrena echipa masculină de baschet din Bănie
- de Octavia Hantea
- 10 Iunie 2021
Bălan, selectat în echipa etapei
- de editie.ro
- 26 Octombrie 2021
Campionatul European Under 18 de handbal masculin are loc la Craiova
- de Octavia Hantea
- 8 August 2022
GALERIE FOTO. FCU-Chindia, play-out Superliga, etapa 6, 28 aprilie 2023
- de Cătălin Ciupureanu
- 22 Septembrie 2024

