FCU luptă pe "Ilie Oană" pentru marele trofeu cu FC Argeș, după ce oltenii au ajuns în finală!

Grupa 2012 a lui FCU 1948 pregătită de Costel Dumitrașcu va juca marea finală cu FC Argeș.

leutii

Juniorii Științei reprezintă cu mare cinste și mândrie culorile lui FC U Craiova 1948 la prima ediție a Trofeului „Ilie Oană" de la Ploiești. Ediție.ro vă informează că grupa 2012 a profesorului Costel Dumitrașu s-a calificat în marea finală a competiției de la Ploiești, acolo unde în semifinale leuții din Bănie au trecut de Rapid, scor 2-0.

FCU 2012

În cealaltă semifinală FC Argeș a trecut de Petrolul Ploiești, scor 3-1. Astfel că, de la ora 14.00 vom avea finala mică, FC Petrolul -Rapid București, urmând ca de la ora 16:00 să se dispute marea finală între FC U Craiova 1948-FC Argeș. Cele două formații s-au mai întâlnit și în faza grupelor, iar scorul a fost 1-1. La marea finală sunt așteptați la stadionul "Ilie Oană" toți susținătorii lui FC Universitata Craiova din zonă pentru susținerea leuților din Bănie.

leutii 3
 
 Etapa 3
  FC Petrolul  - Dinamo București 5-0
CFR Cluj- Rapid București 2-2
FCU 1948 Craiova- FC Argeș 1-1
CSA Steaua -UTA Arad 2-2
 Duminică vom avea jocurile decisive:
Pentru locurile 5-8
- 09.30: CFR Cluj - CSA Steaua
- 09.30: Dinamo - UTA Arad
Pentru locurile 1-4
- 10.30: FC Petrolul- FC Argeș
- 10.30: Rapid București -FCU 1948 Craiova
Finale
leutii 4
 
ETAPA 2
 
 
Rezultatele  Etapei a 2-a
 
FC Petrolul - Rapid București 0-1
 Dinamo București - CFR Cluj 0-1
 
UTA Arad -FCU 1948 Craiova 1-1
CSA Steaua - FC Argeș 0-4
De la ora 17.00 avem meciurile decisive pentru calificarea în semifinale:
- 17.00: FC Petrolul- Dinamo București
- 17.00: FCU 1948 Craiova - FC Argeș
- 18.00: CFR Cluj - Rapid București
- 18.00: CSA Steaua - UTA Arad
 
ETAPA 1
 
Rezultatele primei zile
 
- Etapa 1 -
FC Petrolul - CFR Cluj 2-0
Dinamo București - Rapid București 0-4
UTA Arad - FC Argeș 1-2
CSA Steaua - FCU 1948 Craiova 1-4
Sâmbătă, pe „Ilie Oană”, vom avea următoarele partide:
- 10.00: FC Petrolul - Rapid București
– 10.00: UTA Arad - FCU 1948 Craiova
- 11.00: Dinamo București - CFR Cluj
– 11.00: CSA Steaua -FC Argeș
- 17.00: FC Petrolul - Dinamo București
- 17.00: FCU 1948 Craiova - FC Argeș
- 18.00: CFR Cluj - Rapid București
- 18.00: CSA Steaua - UTA Arad
 
 

FC Universitatea Craiova

Magazinul Oficial FCU

Următoarele etape

Clasament Superliga

Loc Echipă Pct
10. Petrolul Ploieşti 35
11. Oțelul Galați 34
12. Poli Iași 33
13. FC Universitatea 31
14. Dinamo București 29
15. FC Voluntari 28