Anul XII, nr. 4080
Luni, 13 iulie 2015
O pasa catre PAVEL BADEA !
"Ti-am spus inca din 2013, ca prin ceea ce urmeaza sa faci, declansezi un cataclism in orasul nostru,un razboi sangeros din care vom pierde toti,absolut toti."
,24 iunie 2016,09:49 nr. afisari:8303

"Iti adresez in mod public rugamintea sa opresti de indata actiunea de distrugere si defaimare a FOTBAL CLUB UNIVERSITATEA CRAIOVA ! Ca si principal actor al contractului de asociere incheiat intre clubul de drept public UNIVERSITATEA din Craiova ,Blue Lions Capital Sa Bucuresti actualmente Club Sportiv U Craiova Sa si Municipiul Craiova, ai raspunderea tuturor efectelor care au decurs din aceasta asociere. Aceasta operatiune juridica ilegala pusa la cale de FRF/SANDU MIRCEA/OLGUTA VASILESCU/ROTARU MIHAI si sustinuta de tine a produs deja prejudicii extrem de grave atit din punct de vedere moral dar mai ales material . Suporterii, sunt divizati,buimaciti si extrem de dezamagiti. Ai datoria morala fata de echipa care te-a ajutat enorm in viata sa pui capat acestei NEBUNII.Iti este la indemana sa rupi contractul cu acesti impostori si neaveniti care au speculat anumite slabiciuni si frustrari din oras.Crede-ma ,e momentul sa parasesti aceasta GRUPARE CRIMINALA care NU TE REPREZINTA cu toate reprosurile si acuzele publice pe care le-am facut la adresa ta in acesti anii. Sunt convins ca in final ai realizat si tu ca Rotaru nu este decat un escroc si un santajist ordinar din Bucuresti care habar nu are ce inseamna Universitatea Craiova.E pacat, ca tu, care ai crescut in curtea STIINTEI de la 8 ani sa te asociezi cu ROTARU/ANDRICI/SANDU MIRCEA impotriva intereselor legitime ale U Craiova.Te-ai afundat prea mult in aceasta mocirla,este momentul sa revii cu picioarele pe pamant. E trist ca noi craiovenii am fost divizati de cei de la Bucuresti in loc sa fim uniti in jurul echipei, s-o ridicam, acolo unde au dus-o inaintasii nostri . Ti-am spus inca din 2013, ca prin ceea ce urmeaza sa faci, declansezi un cataclism in orasul nostru,un razboi sangeros din care vom pierde toti,absolut toti.Oricum ,aceasta inventie caraghioasa Csu are zilele numarate si asta cred ca o simti si tu dar este pacat sa mai pierdem inca un an cu revenirea adevaratei UNIVERSITATEA CRAIOVA in competitie.Nu mi-a fost usor sa-ti scriu aceste randuri,ma cunosti,sunt extrem de orgolios dar am apreciat ca trebuie sa trec peste orice cand este vorba de U Craiova. S-a ajuns prea departe si e momentul sa ne recunoastem cu totii greselile si sa actionam in consecinta.Nu face aceasi greseala pe care a facut-o Sandu/Dragomir/Burleanu indivizi care mau ignorat complet ,atit pe mine dar mai ales legea si acum urmeaza sa suporte consecintele. Eu mai pot astepta inca 5 ani daca este nevoie pana se face dreptate insa cei care vor suferii cel mai mult vor fi fanii UNIVERSITATEA CRAIOVA si care reprezinta 90 la suta dintre suporterii fotbalului craiovean. Eu ti-am dat o pasa, de tine depinde restul........" Sursa Adrian Mititelu, facebook

 
Curs valutar BNR - 18-06-2018
Nume valută Valoare
Euro
4.4306
Dolarul SUA
4.1440
Gramul de aur
155.4842
Dolarul australian
3.1810
Dolarul canadian
3.2651
Francul elvetian
4.1990
Coroana ceha
0.1614
Coroana daneza
0.5945
Lira Egipteana
0.5431
 
Editie Speciala - Cotidianul regional al Olteniei
str. Sf. Dumitru, nr. 1, Craiova, Dolj