VIDEO / Inter Olt îşi consolidează poziţia de lider
,20 octombrie 2015,13:35 nr. afisari:1623

Inter Olt a obţinut o nouă victorie pe teren propriu, de data aceasta în faţa celor de la AFC Hărman, pe care i-a învins cu scorul de 3-0, reuşind astfel să se detaşeze în clasament. Cu toate acestea, antrenorul slătinean Dan Oprescu s-a declarat la finalul meciului nemulţumit de atitudinea elevilor săi.

Echipa alb-roşie a primit sâmbătă pe stadionul 1 Mai vizita celor de la AFC Hărman, într-un meci care a contat pentru etapa a opta. Deşi a avut foarte mult ocazii de a marca încă din primele minute ale partidei, scorul a fost deschis de gazde abia în minutul 33, prin Claudiu Bălan, după o bâlbâială generală în apărarea celor de la Hărman. Astfel, trupa lui Oprescu a intrat la vestiare cu avantaj la pauză. La reluarea jocului, oltenii au mai avut alte ocazii de punctat pe tabelă, însă cel de-al doilea gol a venit în minutul 71, prin Bobi Verdeş. Şi Marian Anghelina şi-a trecut numele pe lista marcatorilor, acesta dedicându-i golul iubitei însărcinate. Până la finalul jocului, Inter Olt a mai avut şi alte ocazii de a înscrie, dar istoria meciului cu Hărman s-a oprit la 3-0. Chiar dacă şi-au trecut în cont cele trei puncte, antrenorul echipei oltene, Dan Oprescu, s-a declarat nemulţumit de atitudinea elevilor săi.

De partea cealaltă, antrenorul oaspeţilor a spus că nu şi-au ales cea mai bună strategie pentru această ediţie din campionat, Hărman situându-se în partea inferioară a clasamentului.  Inter Olt Slatina râmâne liderul seriei a treia a Ligii a treia, cu un număr de 20 de puncte acumulate de la începutul ediţiei de campionat.