Anul XII, nr. 4080
Luni, 13 iulie 2015
VEZI AICI programul complet al LIGII a II-A de FOTBAL!
,24 august 2015,14:50 nr. afisari:1637

La sfârşitul acestei săptămâni, mai exact în data de 29 august 2015, începe noul sezon competiţional al Ligii a II-a de fotbal, campionat în care activează şi gruparea vâlceană CSM Râmnicu Vâlcea.

Primul meci al vâlcenilor este în deplasare la FC Caransebeş, urmând ca cel de-al doilea meci să îl joace în deplasare cu Metalul Reşiţa. „Una peste alta echipa arată bine, aşteptăm cu speranţe noul sezon competiţional. Intrăm în linie dreaptă a pregătirilor, mâine băieţii au antrenament apoi duminică vor primi liber”, spune preşedintele executiv al CSM, Bogdan Medrea.

În cele opt partide de pregătire din această pauză competiţională, elevii lui Alex Pelici au un bilanţ pozitiv. CSM Râmnicu Vâlcea a reuşit să învingă în cinci partide, a remizat în două şi a pierdut una singură. CSM a marcat 22 de goluri şi a primit 10. Au marcat pentru formaţia noastră fotbalişti care joacă pe toate posturile, mai puţin cel de portar, un alt lucru îmbucurător.

Programul campionatului Ligii a II-a:

Etapa I

Unirea Tarlungeni – Soimii Pâncota
UTA Batrâna Doamna – Gaz Metan Medias
Chindia Târgoviste – Universitatea Cluj
FC Bihor Oradea – CS Mioveni
Metalul Resita – Olimpia Satu Mare
FC Caransebes – CSM Râmnicu Vâlcea
FCM Baia Mare – FC Brasov

Etapa a II-a

Gaz Metan Medias – Unirea Tarlungeni
Universitatea Cluj – UTA Batrâna Doamna
CS Mioveni – Chindia Târgoviste
Olimpia Satu Mare – FC Bihor Oradea
CSM Râmnicu Vâlcea – Metalul Resita
FC Brasov – FC Caransebes
Soimii Pâncota – FCM Baia Mare

Etapa a III-a

Gaz Metan Medias – Soimii Pâncota
Unirea Tarlungeni – Universitatea Cluj
UTA Batrâna Doamna – CS Mioveni
Chindia Târgoviste – Olimpia Satu Mare
FC Bihor Oradea – CSM Râmnicu Vâlcea
Metalul Resita – FC Brasov
FC Caransebes – FCM Baia Mare

Etapa a IV-a

Universitatea Cluj – Gaz Metan Medias
CS Mioveni – Unirea Tarlungeni
Olimpia Satu Mare – UTA Batrâna Doamna
CSM Râmnicu Vâlcea – Chindia Târgoviste
FC Brasov – FC Bihor Oradea
FCM Baia Mare – Metalul Resita
Soimii Pâncota – FC Caransebes

Etapa a V-a

Universitatea Cluj – Soimii Pâncota
Gaz Metan Medias – CS Mioveni
Unirea Tarlungeni – Olimpia Satu Mare
UTA Batrâna Doamna – CSM Râmnicu Vâlcea
Chindia Târgoviste – FC Brasov
FC Bihor Oradea – FCM Baia Mare
Metalul Resita – FC Caransebes

Etapa a VI-a

CS Mioveni – Universitatea Cluj
Olimpia Satu Mare – Gaz Metan Medias
CSM Râmnicu Vâlcea – Unirea Tarlungeni
FC Brasov – UTA Batrâna Doamna
FCM Baia Mare – Chindia Târgoviste
FC Caransebes – FC Bihor Oradea
Soimii Pâncota – Metalul Resita

Etapa a VII-a

Soimii Pâncota – CS Mioveni
Universitatea Cluj – Olimpia Satu Mare
Gaz Metan Medias – CSM Râmnicu Vâlcea
Unirea Tarlungeni – FC Brasov
UTA Batrâna Doamna – FCM Baia Mare
Chindia Târgoviste – FC Caransebes
FC Bihor Oradea – Metalul Resita

Etapa a VIII-a

Olimpia Satu Mare – CS Mioveni
CSM Râmnicu Vâlcea – Universitatea Cluj
FC Brasov – Gaz Metan Medias
FCM Baia Mare – Unirea Tarlungeni
FC Caransebes – UTA Batrâna Doamna
Metalul Resita – Chindia Târgoviste
FC Bihor Oradea – Soimii Pâncota

Etapa a IX-a

Soimii Pâncota – Olimpia Satu Mare
CS Mioveni – CSM Râmnicu Vâlcea
Universitatea Cluj – FC Brasov
Gaz Metan Medias – FCM Baia Mare
Unirea Tarlungeni – FC Caransebes
UTA Batrâna Doamna – Metalul Resita
Chindia Târgoviste – FC Bihor Oradea

Etapa a X-a

CSM Râmnicu Vâlcea – Olimpia Satu Mare
FC Brasov – CS Mioveni
FCM Baia Mare – Universitatea Cluj
FC Caransebes – Gaz Metan Medias
Metalul Resita – Unirea Tarlungeni
FC Bihor Oradea – UTA Batrâna Doamna
Chindia Târgoviste – Soimii Pâncota

Etapa a XI-a

Soimii Pâncota – CSM Râmnicu Vâlcea
Olimpia Satu Mare – FC Brasov
CS Mioveni – FCM Baia Mare
Universitatea Cluj – FC Caransebes
Gaz Metan Medias – Metalul Resita
Unirea Tarlungeni – FC Bihor Oradea
UTA Batrâna Doamna – Chindia Târgoviste

Etapa a XII-a

FC Brasov – CSM Râmnicu Vâlcea
FCM Baia Mare – Olimpia Satu Mare
FC Caransebes – CS Mioveni
Metalul Resita – Universitatea Cluj
FC Bihor Oradea – Gaz Metan Medias
Chindia Târgoviste – Unirea Tarlungeni
UTA Batrâna Doamna – Soimii Pâncota

Etapa a XIII-a

Soimii Pâncota – FC Brasov
CSM Râmnicu Vâlcea – FCM Baia Mare
Olimpia Satu Mare – FC Caransebes
CS Mioveni – Metalul Resita
Universitatea Cluj – FC Bihor Oradea
Gaz Metan Medias – Chindia Târgoviste
Unirea Tarlungeni – UTA Batrâna Doamna

Etapa a XIV-a

Soimii Pâncota – Unirea Tarlungeni
Gaz Metan Medias – UTA Batrâna Doamna
Universitatea Cluj – Chindia Târgoviste
CS Mioveni – FC Bihor Oradea
Olimpia Satu Mare – Metalul Resita
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Caransebes
FC Brasov – FCM Baia Mare

Etapa a XV-a

Unirea Tarlungeni – Gaz Metan Medias
UTA Batrâna Doamna – Universitatea Cluj
Chindia Târgoviste – CS Mioveni
FC Bihor Oradea – Olimpia Satu Mare
Metalul Resita – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebes – FC Brasov
FCM Baia Mare – Soimii Pâncota

Etapa a XVI-a

Soimii Pâncota – Gaz Metan Medias
Universitatea Cluj – Unirea Tarlungeni
CS Mioveni – UTA Batrâna Doamna
Olimpia Satu Mare – Chindia Târgoviste
CSM Râmnicu Vâlcea – FC Bihor Oradea
FC Brasov – Metalul Resita
FCM Baia Mare – FC Caransebes

Etapa a XVII-a

Gaz Metan Medias – Universitatea Cluj
Unirea Tarlungeni – CS Mioveni
UTA Batrâna Doamna – Olimpia Satu Mare
Chindia Târgoviste – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Bihor Oradea – FC Brasov
Metalul Resita – FCM Baia Mare
FC Caransebes – Soimii Pâncota

Etapa a XVIII-a

Soimii Pâncota – Universitatea Cluj
CS Mioveni – Gaz Metan Medias
Olimpia Satu Mare – Unirea Tarlungeni
CSM Râmnicu Vâlcea – UTA Batrâna Doamna
FC Brasov – Chindia Târgoviste
FCM Baia Mare – FC Bihor Oradea
FC Caransebes – Metalul Resita

Etapa a XIX-a

Universitatea Cluj – CS Mioveni
Gaz Metan Medias – Olimpia Satu Mare
Unirea Tarlungeni – CSM Râmnicu Vâlcea
UTA Batrâna Doamna – FC Brasov
Chindia Târgoviste – FCM Baia Mare
FC Bihor Oradea – FC Caransebes
Metalul Resita – Soimii Pâncota

Etapa a XX-a

CS Mioveni – Soimii Pâncota
Olimpia Satu Mare – Universitatea Cluj
CSM Râmnicu Vâlcea – Gaz Metan Medias
FC Brasov – Unirea Tarlungeni
FCM Baia Mare – UTA Batrâna Doamna
FC Caransebes – Chindia Târgoviste
Metalul Resita – FC Bihor Oradea

Etapa a XXI-a

CS Mioveni – Olimpia Satu Mare
Universitatea Cluj – CSM Râmnicu Vâlcea
Gaz Metan Medias – FC Brasov
Unirea Tarlungeni – FCM Baia Mare
UTA Batrâna Doamna – FC Caransebes
Chindia Târgoviste – Metalul Resita
Soimii Pâncota – FC Bihor Oradea

Etapa a XXII-a

Olimpia Satu Mare – Soimii Pâncota
CSM Râmnicu Vâlcea – CS Mioveni
FC Brasov – Universitatea Cluj
FCM Baia Mare – Gaz Metan Medias
FC Caransebes – Unirea Tarlungeni
Metalul Resita – UTA Batrâna Doamna
FC Bihor Oradea – Chindia Târgoviste

Etapa a XXIII-a

Olimpia Satu Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
CS Mioveni – FC Brasov
Universitatea Cluj – FCM Baia Mare
Gaz Metan Medias – FC Caransebes
Unirea Tarlungeni – Metalul Resita
UTA Batrâna Doamna – FC Bihor Oradea
Soimii Pâncota – Chindia Târgoviste

Etapa a XXIII-a

Olimpia Satu Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
CS Mioveni – FC Brasov
Universitatea Cluj – FCM Baia Mare
Gaz Metan Medias – FC Caransebes
Unirea Tarlungeni – Metalul Resita
UTA Batrâna Doamna – FC Bihor Oradea
Soimii Pâncota – Chindia Târgoviste

Etapa a XXV-a

CSM Râmnicu Vâlcea – FC Brasov
Olimpia Satu Mare – FCM Baia Mare
CS Mioveni – FC Caransebes
Universitatea Cluj – Metalul Resita
Gaz Metan Medias – FC Bihor Oradea
Unirea Tarlungeni – Chindia Târgoviste
Soimii Pâncota – UTA Batrâna Doamna

Etapa a XXVI-a

FC Brasov – Soimii Pâncota
FCM Baia Mare – CSM Râmnicu Vâlcea
FC Caransebes – Olimpia Satu Mare
Metalul Resita – CS Mioveni
FC Bihor Oradea – Universitatea Cluj
Chindia Târgoviste – Gaz Metan Medias
UTA Batrâna Doamna – Unirea Tarlungeni

voceavalcii.ro

 
Curs valutar BNR - 16-01-2018
Nume valută Valoare
Euro
4.4306
Dolarul SUA
4.1440
Gramul de aur
155.4842
Dolarul australian
3.1810
Dolarul canadian
3.2651
Francul elvetian
4.1990
Coroana ceha
0.1614
Coroana daneza
0.5945
Lira Egipteana
0.5431
 
Editie Speciala - Cotidianul regional al Olteniei
str. Sf. Dumitru, nr. 1, Craiova, Dolj