LIGA A V-A MEHEDINŢI
Pas greşit pentru Vânju Mare
În etapa intermediară de miercuri, AS Real Vânju Mare a pierdut primele puncte din acest sezon
Mircea OGLINDOIU ,16 octombrie 2014,22:26 nr. afisari:1452

Pe terenul nou-înfiinţatei Uva Prunişor, Vânju Mare a înregistrat prima remiză stagională, după ce, în precedentele patru meciuri, bifate numai victorii. La Prunşior, Eugen Lătea a deschis scorul în minutul 15, iar gazdele au egalat prin Mădălin Preda, în repriza secundă. S-a încheiat 1-1 şi AS Real a pierdut locul secund, în detrimentul Voinţei Vrata, care s-a impus cu 5-1 la Oprişor.

Ionuţ Chioţan (’33, ’44, ’55, ’79) şi Costinel Amza (’67) au marcat pentru oaspeţi, iar golul de onoare al Oprişorului a fost reuşit de Sorin Flori, în minutul 86. Pe primul loc în Liga a V-a Mehedinţi, la egalitate de puncte cu Vrata, dar golaveraj superior, se menţine Inter Crăguieşti, care a dispus cu 6-1 de Ştiinţa Broşteni, prin golurile lui Ionuţ Negrea (‘4), Cosmin Ruşeţelu (‘6), Ion Bosoancă (’21) şi Cosmin Glăvan (’58, ’80, ’83), respectiv George Petcu (’40). Cu 7-1 a câştigat Danubiana Gogoşu partida cu AS Corlăţel, Ion Duroi (‘3, ’11, ’20, ’80), Georgel Enea (’25), Adi Stoia (56 - ag.) şi Sorin Enea (’85), respectiv Lampel Pătraşcu (’34) fiind marcatorii din raportul de joc.

Gogoşu e neînvinsă, dar, având 2 meciuri mai puţin disputate, se află doar pe locul al VI-lea, cu 10 puncte.