Tot mai sigure de locul 4
Flaviu Dincă ,31 martie 2015,00:01 nr. afisari:1110

Echipa feminină de handbal SCM Craiova a învins duminică, pe teren propriu, cu scorul de 23-19, formaţia CSM Cetate Deva, într-un joc din cadrul etapei a 24-a din Liga Naţională. După acest succes, elevele lui Aurelian Roşca şi Gheorghe Sbora se menţin pe locul patru în clasament, având cu cinci puncte mai mult decât ocupanta locul cinci, HCM Roman.

Pentru Craiova au marcat: Eidem (6 goluri), Tiron (5), Tănasie (5), Ianaşi (2), Zamfirescu (2), Şelaru (2) şi Florica (1).
La finalul partidei, antrenorul Aurelian Roşca s-a arătat mulţumit de evoluţia echipei şi de scor, însă a fost îngrijorat de starea de sănătate a norvegiencei Ane Eidem, care s-a accidentat, în repriza a doua, la genunchi.

Mă aşteptam la o partidă dificilă, ca echipa adversă să nu cedeze prea uşor. După o primă repriză foarte bună, în partea a doua au fost mai mult lupte  şi jocul nostru a avut de suferit. Sper ca Eidem să nu aibă nimic grav şi să ne putem baza pe ea în partidele viitoare.